"ALEXIS II" E i M Łukasik sp. j. z siedzibą w Regułach informuje, iż wprowadzona do obrotu zabawka kluczyki, ITEM NO.: 0696-2; LOT NO. 18-KP-02, kod EAN 5902216913356, nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r. w sprawie wymagań dla zabawek, z uwagi na niewłaściwy kształt i rozmiar zabawki, co stwarza ryzyko uduszenia dziecka poprzez odcięcie mu dopływu powietrza w wyniku wewnętrznego zatkania przez elementy zaklinowane w ustach, gardle lub przy wejściu do dolnych dróg oddechowych. Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.---------------------------------------------------------------------------------

Informujemy, że zabawka drewniana wieża Miś, model C-147 z numeru partii 15TP-01 stanowi poważne zagrożenie, ze względu na możliwość zadławienia się elementem, który może zostać odłączony od zabawki.

W trakcie użytkowania zabawki może dojść do odłączenia małego elementu w kształcie walca, umieszczonego w podstawce zabawki, który dziecko może łatwo włożyć do ust i tym samym doprowadzić do zadławienia.

Jeśli posiadają Państwo tą zabawkę – model C-147, numeru partii 15TP-01 (model i numer partii znajduje się na naklejce informacyjnej na spodzie zabawki), prosimy o zaprzestanie jej użytkowania i jej zwrot to sklepu, w którym dokonali Państwo zakupu.

    

---------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo!

W związku z informacją uzyskaną z Węgierskiego Urzędu Ochrony Konsumentów „Hungarian Authority for Consumer Protection” („Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság”) na temat partii 15TT-03, produktu o nazwie MATA EDUKACYJNA Z MUZYKĄ-ZWIERZĄTKA, o symbolu TT-01917453,kod kreskowy 590437886822 stwierdzamy, że produkt może nie spełniać ogólnych wymagań bezpieczeństwa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia konsumentów niezbędne jest działanie naszej firmy mające na celu wyjaśnienie tej sprawy.

Chcąc wyjaśnić tą sprawę prosimy o zwrot produktu TT-01917453 z partii 15TT-03 do miejsca zakupu z prośbą o jak najszybsze odesłanie danego produktu do naszej siedziby.